Rozhledna je vysoká 21 m a nabídne jedinečný pohled na úchvatnou přírodní scenérii okolní krajiny z celkové výšky 1044 metrů nad mořem.
Stálá expozice je věnována dějinám těžby a zpracování cínové rudy v okolí krušnohorských městeček Horní Blatné a Božího Daru. Ukazuje sbírky mineralogie, cínového nádobí a modelů důlní techniky, malá regionální galerie. Atrakcí je velkoplošný model Horní Blatné. Připomenuto je dílo místního písničkáře Hanse Sopha (1869-1954). Muzeum je součástí naučné stezky Horní Blatná - Vlčí jámy.
I v tom nejparnějším létě na Vás dýchne zima z pozůstatků po dolování rud komorovým způsobem, který vytvořil propadlinu. Klima je zde takové, že led a sníh neroztával po celý rok. Vlivem odlesnění okolí tzv. Vlčí jámy, a vlivem nešetrného zásahu, kdy byl odtěžen v roce 2005 sníh a led z Ledové jámy, není v roce 2007 v Ledové jámě žádný led a sníh.
Naučná stezka Božídarské rašeliniště vede částí Národní přírodní rezervace Božídarské rašeliniště, které bylo dle Ramsarské úmluvy vyhlášeno mezinárodně významným mokřadem. 3,2 km dlouhá stezka začíná u Infocentra Boží Dar, kde je také umístěna 1. informační tabule. Převážná část stezky vede po povalových chodnících, které zajišťují jak bezpečnost turistů, tak i rašeliniště a vzácných druhů živočichů a rostlin, které se v něm nachází.
Centrum se skládá z různých překážek, které máte za úkol překonávat. Mezi stromy jsou různé mosty, "prolézačky", lanové překážky, přejezdy, zhupy, sítě, lávky a další překvapení a výzvy, které na Vás čekají.